atel baş sabitleyici atel omurga tahtası


 

Ateller

 • Baş Sabitleyici Atel
 • Kısa Omurga Tahtası
 • Traksiyon Atel
 • RediSplint Hazır Atel
 • Neoprene Atel Seti

 • Baş Sabitleyici Atel
  Baş Sabitleyici Her tip omurga tahtaları üzerinde servikal bölgeyi lateral olarak immobilize eder. Velkro ile pozisyonlanan baş sabitleme takozları, yumuşak pedli çene ve alın bantları. Kolay temizlenir vinil kaplama. Kulak bölgesini kontrol etmek için geniş açıklık. X ışınları geçirgen.

  Kısa Omurga Tahtası
  Kısa Omurga Tahtası 8 adet geniş el tutma boşluğu. 2 adet emniyet tipi tespit kemeri, alın ve çene bantlarıyla beraber. X ışınları geçirgen.

  Traksiyon Atel
  Traksiyon Atel Seti Uzun bacak kemiklerindeki kırıklarda bacağı traksiyona (gergiye) alarak, kırık kemik uçlarının yumuşak dokulara, sinirlere ve ana damarlara zarar vermesini engelleyen ve oluşan ağrının dindirilmesini sağlamak için kullanılan atel. Uzunluğu ayarlı alüminyum teleskopik şasi. Velkro ile bağlanan bacak tespit bantları ve otomatik gergi makarası. Yetişkin ve pediatrik iki farklı boy, taşıma çantasıyla birlikte set halinde.

  RediSplint Hazır Atel
  RediSplint Hazır Atel Şekil verilebilir yumuşak aluminyum plaka üzerine EVA kaplı pratik immobilizasyon ateli. Katlanabilir küçük ilkyardım setleri içinde kolayca saklanabilir. Sadece bir standart plaster bantla pratik ve kolay uygulama. Özellikle kol ve bacaklardaki kırıkların immobilizasyonu için pratik bir çözümdür. Tamamen X ışınları geçirgendir.

  Neoprene Atel Seti
  Neoprene Atel Seti Kol ve bacak kırıklarını immobilize eden alüminyum destekli Neoprene atel seti. Her bir atel Velkro bantlarla uç uca yada karşılıklı eklenerek daha uzun bölgelerin tespiti için kullanılabilir. İçlerindeki özel alüminyum desteklere istendiği gibi şekil verilebilir. 5 farklı parçalı set halinde, taşıma çantasıyla birlikte.

  Ürün Katagorileri

  İLK YARDIM ÇANTASI - Sağlık Çantası İlk yardım uygulamaları için, evde, okulda, iş yerinde, arabalarda, fabrikada, havaalanında, tren istasyonlarında ve diğer tüm aklımıza gelebilecek kaza riski bulunan her yerde ilk yardım çantası bulundurulması ve ayrıca bulundurulan bu ilk yardım çantalarının risk alanlarına göre özel olarak seçilmesi kaza anında ilk yardımın olumlu sonuçlanmasını sağlar İlk yardım çantası direkt bir ısı kaynağından ve çocukların erişebileceği yerden uzak, ne çok nemli ne de kuru bir yerde tutulmalıdır. Mutfak ya da banyo ilk yardım çantasının bulundurulması için uygun bir ortam değildir. Evde yaşayanların ilk yardım çantasının nerede olduğunu bilmeleri gerekir. Kullanılan malzemelerin sayılarını yeniden tamamlamak ve yerine koymak çok önemlidir. Son kullanma tarihi olan ve tüketilen malzemeleri yenilenmeli ve temiz bir şekilde muhafaza edilmelidir. Araç içi zorunlu ilk yardım çantası ile ilgili olarak İçişleri bakanlığı 26 Eylül 2006 tarihinde yayınladığı ve bu tarihte yürürlüğe giren yönetmelikle, araçlarda bulundurulması zorunlu olan ilkyardım çantasının içeriğini değiştirmiştir. Amaç : Madde 1 - Bu Yönetmeliğin Amacı; fertlerin ve toplumun temel sağlık bilgisinin arttırılması, ilkyardım bilgi ve becerisinin toplumun her bireyine öğretilmesi, her kamu, özel kurum ve kuruluşunda personel sayılarına göre ilkyardımcı bulundurulması, bu doğrultuda eğitimci eğitmeni, ilkyardım eğitmeni ve ilkyardım eğitimi düzenleyecek kuruluş ve merkezlerin açılış, işleyiş ve denetimi ile ilgili usul ve esasları düzenlemektir. Kapsam : Madde 2 - Bu Yönetmelik; eğitimci eğitmeni, ilkyardım eğitmeni ve ilkyardım eğitimi düzenleyerek sertifika verecek ve bu eğitimi alacak olan bütün kamu kurum ve kuruluşlarını, gerçek kişileri, özel hukuk tüzel kişileri, iktisadilik esaslarına ve özel hukuk hükümlerine göre çalışan kamu kurum ve kuruluşlarını kapsar. İlkyardım : Madde 4e- Herhangi bir kaza yada yaşamı tehlikeye düşüren bir durumda sağlık görevlilerinin yardımı sağlanıncaya kadar hayatın kurtarılması ya da durumun daha kötüye gitmesini önleyebilmek amacıyla olay yerinde, tıbbi araç gereç aranmaksızın mevcut araç ve gereçlerle yapılan ilaçsız uygulamalara ilkyardım denir.